Oferta pracy w Bibliotece Gdynia

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni ogłasza nabór na stanowisko: młodszy bibliotekarz.

Miejsce wykonywania pracy:  Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni.

Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w kwietniu 2018 r. w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi mniej niż 6 %

Opis stanowiska

– praca z dziećmi i młodzieżą – przygotowywanie i prowadzenie zajęć

– przygotowywanie i organizowanie wydarzeń promujących kulturę literacką oraz aktywizujących społeczność lokalną wokół książki (zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży)

– obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów, informowania o nich oraz udostępniania zbiorów elektronicznych dostępnych w Internecie

– prowadzenie dokumentacji bibliotecznej

– współpraca z gdyńskimi instytucjami kultury i edukacji

  • – tworzenie dobrej atmosfery w pracy

Wymagania

  • – wykształcenie wyższe humanistyczne, mile widziane bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, filologia polska, pedagogika lub pokrewne

– umiejętność pracy z dziećmi i młodzieżą, kreatywność, cierpliwość i opanowanie

– umiejętność przygotowywania zajęć dla dzieci i młodzieży uwzględniając ich zainteresowania i potrzeby, zdolności animacyjne

– komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów (szczególnie z dziećmi
i młodzieżą)

  • – umiejętność wykorzystywania w pracy technologii informacyjnych
  • – ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej oraz znajomość literatury dziecięcej i młodzieżowej z nastawieniem na nowości wydawnicze

– mile widziane umiejętności artystyczne oraz zainteresowanie popkulturą

  • – wewnętrzna motywacja, poczucie pasji i powołania do pracy z dziećmi i młodzieżą

– chęć rozwijania swoich umiejętności pedagogicznych.

Oferujemy

– stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

– zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy – pełny etat (40h tygodniowo)

– możliwości rozwoju zawodowego i awansu

Planowany termin zatrudnienia

1 czerwca 2018 roku

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres mailowy: sekretariat@bibliotekagdynia.pl (w tytule maila podając nazwę stanowiska) do 20 maja 2018 roku, do godz. 23.00.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez  Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662).”

Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi osobami i przeprowadzenia z nimi rozmowy w terminie 24-25 maja 2018 roku.