Ebooki w Bibliotece Gdynia

Długi weekend? Świąteczny wyjazd? Nie zabieraj torby książek, wypożycz e-booka z Biblioteki Gdynia.


Od sierpnia w filiach Biblioteki Gdynia dostępne są e-booki, czyli elektroniczne książki. Można je czytać za pośrednictwem wybranych czytników, a także na komputerach, tabletach i smartfonach.

– „Wypożyczanie” e-booków możliwe jest dzięki współpracy Biblioteki z aplikacją Legimi. Dzięki niej użytkownicy uzyskują dostęp do 20 tysięcy tytułów. Wśród nich znajdują się zarówno największe bestsellery, jak i klasyczne pozycje – mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia.

Aby wypożyczyć e-booka, trzeba wejść na stronę www.legimi.com/bibliotekagdynia i założyć darmowe konto. Następnie w odpowiedniej rubryce należy wpisać kod pobrany od bibliotekarza.
Po wpisaniu kodu czytelnik otrzymuje nieograniczony dostęp do e-booków w Legimi na okres jednego miesiąca. Po tym czasie można odebrać kolejny kod.

 

Książki można czytać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Legimi dostępnej na urządzeniach obsługiwanych przez systemy iOS, Android, Windows oraz Windows Phone. Aplikację Legimi można uruchomić także na wybranych czytnikach, w tym m.in. PocketBook Touch Lux 2 i 3, InkBOOK Classic 2 czy InkBOOK Onyx. Pełna lista urządzeń znajduje się na stronie www.legimi.com.

Szczegółowy regulamin oraz FAQ znajdują się na stronie www.legimi.com/bibliotekagdynia